ÜRÜNLERİMİZ

Adasta, yakında büyük ve seçkin marketlerde tüketicilerin beğenilerine sunulacak ilk hasat ADASTA elmaları ;

GALA ROYAL BEAUT

Hasat Zamanı Yaklaşık 10 Ağustostur. Adasta Bahçelerinde ilk hasat ettiğimiz çeşittir. Çok yeni geliştirilen ve Türkiye’de yetiştirilmekte olan benzerlerindeki renk ve kalite sorunlarını yaşatmayan Gala Royal Beaut kendine özgü tadı, enfes kokusu ile şimdiden büyük bir beğeni kazanmıştır. Trakya’nın elverişli iklim koşuları sayesinde en yüksek kaliteye ulaşan Gala, Adasta Depolarında en uygun koşullarda saklanarak Aralık ayının sonuna kadar pazara sürülmektedir.


RED DELICIOUS

Hasat zamanı yaklaşık 10 Eylüldür. Türkiye’de uzun yıllardır tüketilen Starking türü elmaların yeni geliştirilmiş olan daha renkli ve daha lezzetli bir çeşididir. Bu çok sulu ve Türk damak tadına uygun tatlı elma, hasat edildiğinde pazara sürüldüğü gibi firmamıza ait soğuk hava deposunda uygun koşullarda saklanarak Mart ayına kadar tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

GRANNY SMITH

Hasat zamanı ekim ayının ilk günleridir. Trakya Bölgesine harika bir uyum gösteren bu çeşit, şimdiden Adasta Markası ile aranılır olmuştur. Yeşil, göz alıcı canlılıktaki rengi, farklı tadı düşük glısemik endeks değeri nedeni ile şeker hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilebilmektedir. Mayıs ayına kadar saklanabilen bu çeşit, son derece kaliteli Adasta Ambalajları ile piyasaya sunulmakta, bir süreden beri ithal edilen benzerlerini aratmamaktadır.

FUJİ

Ekim ayında hasat edilen bir çeşit, ince kabuklu, sulu ve kremamsı dokusu ile Avrupa’nın en sevilen çeşitlerinden biridir. Ülkemizde genellikle renksiz dejenere klonları bulunan Fuji Türk Tüketicisi tarafından henüz benimsenmemiş görünmektedir. Tüketicinin renk hassasiyeti de dikkate alınarak Adasta Tarafından, İtalya’da geliştirilen en son, en renkli klon Olan Kıku -8 Fubrax üretim için tercih edilmiş, ilk kez Türk Pazarına sunulmuştur.

ROSSY GLOW

Avrupa’da da çok yeni olan bir çeşittir. Kasım ayı başında hasat edilen bu çeşit ülkemiz de de çok hız bir popülariteye ulaşacağa benziyor. Bir süre önce deneme dikimleri yapılan Rossy Glow yeni plantasyonlarda tercih edilerek üretim miktarlarının arttırılması planlanmıştır. İlk kez geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan ürün, her yıl miktarı artarak tüketici ile buluşturulacaktır.

Bizden Haberler

Adasta Elmaları, 2014 hasadı sonrası marketlerde...

Adasta soğuk hava tesisi işletmeye açıldı...

Adasta hakkında daha fazla bilgi

İLETİŞİMBize Ulaşın

E-Bületnimize Kayıt Olun:

Kullanıcı Girişi
E-Mail
Sosyal Ağlar
×
Kayıt Olun
×